Black Friday to święto wyprzedaży i promocji wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Jaka jest geneza tego specyficznego święta i na czym dokładnie polega?

Początki Czarnego Piątku sięgają XIX wieku, kiedy to w USA zaczęto organizować parady uświetniające obchodzony dzień wcześniej Dzień Dziękczynienia. Huczne imprezy, podczas których ulicami miast maszerowały kolorowe tłumy wraz z ogromnymi balonami przyciągały mnóstwo radosnych widzów. Większość z tego typu parad była sponsorowana przez duże firmy, w szczególności domy handlowe, dla których był to świetny sposób promocji. Z czasem takie parady zaczęły stanowić nieoficjalne rozpoczęcie dni wyprzedaży i obniżek cen trwających aż do świąt Bożego Narodzenia. Chaos, jaki panował podczas szturmu głodnych zdobycia świątecznych prezentów w atrakcyjnej cenie łowców promocji do dziś jest nie lada wyzwaniem dla stróżów prawa, którzy nazwali ten dzień Czarnym Piątkiem właśnie.

Obecnie możemy uniknąć tłumów i wybierania produktów w pośpiechu korzystając z promocji oferowanych przez Internet. Szeroka oferta i okazyjne ceny zachęcają do zakupów i odhaczenia pozycji z list z prezentami bożonarodzeniowymi.

Jednak to także odpowiedni dzień by zrobić coś dla siebie- kupić karnet na siłownię w promocyjnej cenie, czy skorzystać z usług salonu piękności, nie przepłacając. Można także zainwestować w przyszłość swojej firmy, nadając jej nową, atrakcyjną formę graficzną. W robimylogo.pl poszliśmy krok dalej i Czarny Piątek zamieniliśmy na Czarny Tydzień! Z tej okazji do pierwszego Grudnia możesz otrzymać projekt logo 20% taniej. Wystarczy w formularzu zamówienia wpisać kod BW19, a kwota zamówienia zostanie automatycznie obniżona!