Jak wykorzystać design w biznesie internetowym?

Stronę wizualną marki warto zacząć od projektu logo i wyboru kolorystyki. To podstawa do wykorzystania w projekcie strony internetowej. To przez Internet i stronę internetową najczęściej występuje pierwszy kontakt między firmą a odbiorcą, to strona buduje historię marki i pomaga konsumentom zbliżyć się do oferowanego produktu lub usługi oraz lepiej je zrozumieć. Ponadto, to przez stronę dochodzi do większości transakcji zakupowych. Prosty, nowoczesny i intuicyjny design zachęca do zakupów lepiej niż niejedna promocja!

Strona internetowa i wszystko co widzi na niej konsument przejmuje dzisiaj obowiązki obsługi sklepu, która zwykle dostarcza informacji klientom na temat oferowanych produktów i usług oraz finalizuje sprzedaż. Ilość transakcji online ciągle idzie w górę, a wirtualne katalogi zastępują sklepowe półki. Z tego powodu muszą prezentować się równie atrakcyjnie jak firmowy lokal.

Strona wizualna marki poza internetem

Design nie kończy się na świecie wirtualnym. Jeśli sprzedawany jest produkt materialny, to warto zainwestować w jego prezencję. Opakowanie z osobistym przekazem, które podnosi relację klient - produkt do personalnego poziomu, oznacza duże prawdopodobieństwo, że dana osoba wykształci pozytywne odczucia względem całego doświadczenia związanego z zakupem i marką. A przecież zadowolony klient to powracający klient.

W dzisiejszym świecie biznesu skupionym na wirtualnej sprzedaży dobra identyfikacja wizualna to podstawa. To jak firma prezentuje się odbiorcom ma realny wpływ na dochody firmy. Jednak jest to tylko część świetnego marketingu. Sam design nie uratuje firmy, może natomiast okazać się cenną kartą przetargową w rywalizacji z innymi markami.