Zdecydowanie najpopularniejszym obszarem Internetu, gdzie wyszukiwane są informacje dotyczące firm są media społecznościowe. Ten szybki i prosty sposób ich pozyskiwania jest dostępny dla wszystkich posiadaczy kont na tego typu portalach. Użytkownik otrzymuje informacje dotyczące produktów i usług wyselekcjonowanych na podstawie jego wcześniejszych wyszukiwani, tak, by docierały do niego reklamy dotyczące tylko tych obszarów, które go interesują. Oprócz bezpośredniego dostępu do tego typu informacji za pośrednictwem wyszukiwarki, otrzymuje je także w formie krótkich postów reklamowych przekazywanych pomiędzy relacjami znajomych i obserwowanych profili.

text

Tego typu informacje powinny być przekazywane w przyjemny dla oka sposób. Ponieważ zazwyczaj mamy tylko chwilę, by przyciągnąć wzrok użytkownika, powinniśmy stosować zamiast długich tekstów krótkie informacje przedstawione na atrakcyjnej grafice. Dodatkowo, przed przygotowaniem materiałów na nasz fanpage, warto zaznajomić się z tym, jak działa taka reklama. Przykładowo, Facebook w pierwszej kolejności wyświetla te posty, na których grafikach tekst zajmuje nie więcej niż 20% jej powierzchni. Najbardziej efektywne są reklamy płatne, których ceny uzależnione są od wielu czynników.

text

Formaty takich grafik także są bardzo ważne. Typ pliku i jego wymiary mają ogromny wpływ na to, jak będą wyświetlane. Warto sprawdzić wymagania konkretnych portali, jakie wymagania powinny być spełnione, by grafika wyświetlała się w najlepszej jakości, a tekst na niej umieszczony nie został przycięty, podczas prezentowania na mniejszych ekranach, np. smartfonów. Jeśli ilość kryteriów nas przytłacza, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Wszak grafiki, które będziemy prezentować na naszej stronie będą w znaczącym stopniu tworzyły wizerunek naszej firmy.

text

Aby nasz profil był atrakcyjny dla odwiedzających, warto sprawić, by przekazywane treści były spójne, zarówno pod względem merytorycznym jak i graficznym. Obecnie profile firm na platformach społecznościowych są niejako wizytówką firmy, dlatego należy dokładnie przemyśleć format i treść informacji, jakie chcemy przekazać, by pokazać się z jak najlepszej strony.