Chcesz przygotować projekt logo dla swojej firmy. Projekt wykonany profesjonalnie, znakomicie odzwierciedlający charakter i profil Twojej firmy i taki, który będzie przyciągał wzrok. Nie wiesz jednak, jaki jest koszt takiej usługi? Czy drożej znaczy lepiej? Czy wydając znaczną sumę pieniędzy na projekt nabędziesz także pewność, że projekt będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania? Jaki jest koszt profesjonalnego logo? Co dokładnie obejmuje cena?

Koszt projektu logo

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o koszt projektu logo. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, komu zlecimy nasz projekt. Ceny projektów największych studiów projektowych sięgają setek milionów dolarów, jednak to rozwiązanie pozostaje w zasięgu równie zamożnych instytucji. Alternatywnych możliwości jest mnóstwo. Ceny projektów prywatnych projektantów wahają się od kilku tysięcy do kilkuset, a nawet kilkudziesięciu złotych. Nierzadko jednak cena uzależniona jest od warsztatu i doświadczenia grafika, warto więc przed zleceniem pracy sprawdzić jego portfolio.

Najtańsze projekty logo

Kolejną możliwością są internetowe generatory logo. Warto jednak pamiętać, że projekt stworzony w ten sposób nie będzie unikalny, a zasób dostępnych grafik jest ograniczony. Kolejnymi wadami tego typu rozwiązania jest także brak możliwości zakupu praw autorskich do znaku (a więc rejestracji go jako znaku towarowego w przyszłości), a także duża możliwość, że wiele firm z różnych branż będzie reklamowało się tym samym logo, co może powodować wiele nieporozumień.

Pakiety projektów logo

Optymalnym rozwiązaniem wydają się firmy oferujące swoje usługi w formie pakietów. W ten sposób otrzymujemy z góry określone działania, które zostaną wykonane w ramach opłaconego pakietu, tj. ilość propozycji logo, ilość poprawek dostępnych w cenie, formaty plików, w których otrzymamy wybrany projekt i termin realizacji zamówienia. Ten ostatni jest szczególnie atrakcyjny w porównaniu do pozostałych rozwiązań, gdzie praca nad projektem może trwać bardzo długo. Wybierając ten sposób na uzyskanie projektu logo warto jednak określić, w jakim stylu chcielibyśmy otrzymać projekt, lub podzielić się z grafikiem naszym pomysłem. Pomoże to w jak najlepszym dopasowaniu projektu do naszego gustu i oczekiwań.

text

Pamiętaj, by przed podjęciem współpracy zapoznać się z portfolio danego grafika lub firmy. Poznamy nie tylko charakter pracy, styl, w jakim tworzą i czy będzie on odpowiedni do charakteru naszej firmy, ale także poznamy ich doświadczenie.

Wiemy już, że odpowiedź na pytanie jaka jest cena logotypu dla firmy jest uzależniona od wielu czynników, warto więc sprawdzić wszystkie powyższe możliwości i wybrać tę, która będzie odpowiednia nie tylko dla naszych wymogów, ale także zasobu portfela.