Moda w projektowaniu graficznym zmienia się wraz z otaczającym nas światem. Projektanci inspirują się zmianami w modzie, wciąż rozwijającym się przemysłem elektronicznym i filozofią życia młodych ludzi. Prostota, inspiracje naturą, minimalizm to cechy współczesnego designu. Twórcy ze Skandynawii łączą te trzy rzeczy tworząc niesamowite projekty. Czym cechują się te projekty i dlaczego są obecnie tak popularne?

Prostota

Skandynawski design opiera się na prostych rozwiązaniach. Projekt powinien zawierać minimum niezbędnych elementów, tak, by wszystkie zawarte informacje były czytelne i jednocześnie estetyczne. Geometryczne kształty, dwuwymiarowość i ograniczenie palety barwnej pozwala na zachowanie przejrzystości projektu.

text

http://anti.as/

Minimalizm

Ta cecha łączy się bezpośrednio z prostotą - oznacza ona, że idealny projekt powinien zawierać jedynie niezbędne elementy, tworząc spójną całość operując jedynie ich wielkością, uproszczoną formą i kolorem.

text

http://bpando.org/

Inspiracja naturą

Bliskość natury jest ważna w codziennym życiu, niestety trudno o nią w codziennym życiu w dużych miastach. Dlatego projektanci z Północy wykorzystują w swoich pracach elementy inspirowane przyrodą. Od projektowania przemysłowego, gdzie do tworzenia sprzętów użytkowych wykorzystywane są naturalne materiały, po w projektowanie graficzne- gdzie zamiłowanie do natury przejawia się np. w kolorystyce czy roślinnych motywach.

/uploads/254678e0142f45f3b53f724348babe1b.png

https://www.thearthunters.com/

Subtelna paleta kolorów

Delikatne barwy podkreślają wysublimowane kształty i ascetyczne projekty tworząc eleganckie, ponadczasowe propozycje. Niekiedy przełamane kontrastowymi akcentami przyciągają wzrok i intrygują.

text

http://bpando.org/

Skandynawski styl w projektowaniu graficznym inspiruje twórców na całym świecie. Prostota, elegancka paleta kolorów oraz przejrzystość sprawdzą się zarówno w projektach wizytówek jak i stron www, dlatego ma on tak wielu wielbicieli.